Ανακοίνωση εκμίσθωσης ακινήτου προερχόμενο από το Κληροδότημα «Χρύσανθου και Αναστασίας Καρύδη»

H «Εταιρεία Αξιοποίησης και Διαχείρισης της Περιουσίας του Πανεπιστημίου Κρήτης», Ειδικό Ν.Π.Ι.Δ., με έδρα το Δήμο Ρεθύμνου, (ΑΦΜ: 094524108, ΔΟΥ Ρεθύμνης), ενεργώντας ως διαχειρίστρια της περιουσίας του Ν.Π.Δ.Δ. με την επωνυμία Πανεπιστήμιο Κρήτης (ΑΦΜ: 090033943, ΔΟΥ Ρεθύμνης) και του περιελθόντος σε αυτό Κληροδοτήματος «Χρύσανθου και Αναστασίας Καρύδη»

Ανακοινώνει ότι

Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 24 παράγραφοι 8,9,10, του ν. 4182/2013 και την απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Εταιρείας στην 352η/27-01-2022 συνεδρίασή του, δέχεται γραπτές προσφορές για την εκμίσθωση διαμερίσματος (επαγγελματική στέγη) πρώτου ορόφου της πολυκατοικίας επί της οδού Αβέρωφ 23 και Σμύρνης στο Ηράκλειο, με χωριστή είσοδο από την οδό Αβέρωφ, ενεργειακής κλάσης Γ (≤1,41%), εμβαδού επιφανείας 163,80 τμ, που αποτελείται από πέντε δωμάτια, κουζίνα, λουτρό και χολ.

Το μίσθωμα ορίζεται στο ποσό των χιλίων πεντακοσίων ευρώ (1.500,00€). Η διάρκεια της μίσθωσης, ορίζεται από τα ελάχιστα χρονικά όρια των τριών (3) ετών και μέχρι τα δώδεκα (12) έτη.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει υποχρεωτικά να καταθέσουν έγγραφη προσφορά που θα περιλαμβάνει τα πλήρη στοιχεία του ενδιαφερομένου (επωνυμία, ΑΦΜ, αρ. Ταυτότητας ή διαβατηρίου), τα στοιχεία επικοινωνίας του καθώς και  ολογράφως και αριθμητικώς το προσφερόμενο μηνιαίο μίσθωμα.

Προσφορές  θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο email: mpalafa@uoc.gr ή θα αποστέλλονται ταχυδρομικώς με συστημένη αποστολή ή με ταχυμεταφορές, προκειμένου να επαληθεύεται η εμπρόθεσμη ημερομηνία αποστολής, έως και είκοσι ημέρες από την ανάρτηση της παρούσας ανακοίνωσης στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Οικονομικών, στην παρακάτω διεύθυνση:

Εταιρεία Αξιοποίησης και Διαχείρισης της Περιουσίας του Πανεπιστημίου Κρήτης
Πανεπιστημιούπολη Βουτών,
Kτίριο διοίκησης 1, ισόγειο, γραφείο 21, Τ.Κ. 70013 Βούτες Ηρακλείου
Πληροφορίες στο τηλ. 2810393620 κ. Ευγενία Μπαλάφα

Αναλυτική ανακοίνωση εκμίσθωσης διαμερίσματος πρώτου ορόφου

Aνακοίνωση εκμίσθωσης ακινήτου γραφείου 29,90 τ.μ. τρίτου ορόφου επί της οδού Αβέρωφ 23 και Σμύρνης στο Ηράκλειο

H Ανώνυμη Εταιρεία με την επωνυμία «Εταιρεία Αξιοποίησης και Διαχείρισης της Περιουσίας του Πανεπιστημίου Κρήτης», με έδρα το Δήμο Ρεθύμνου, (ΑΦΜ: 094524108, ΔΟΥ Ρεθύμνης, αρ.

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για υποβολή αιτήσεων προς σύναψη σύμβασης ανάθεσης έργου

Η ‘’Εταιρεία Αξιοποίησης και Διαχείρισης της Περιουσίας του Πανεπιστημίου Κρήτης’’, ενδιαφέρεται να συνεργαστεί με ένα (1) άτομο με σύμβαση ανάθεσης έργου με αντικείμενο: Παροχή συμβουλευτικών